Jolly Booth liet ons bad ‘vollopen’ met kunst & cultuur
Jolly Booth liet ons bad 'vollopen' met kunst & cultuur tijdens Art in your Backyard
350 uitzinnige bewoners van Rotterdam Noord kregen Live optredens en Silent muziek bingo voorgeschoteld in het buitenzwembad.
Zaterdag 12 september heeft Jolly Booth in samenwerking met ons haar 2e editie van Art in Your Backyard georganiseerd in het lege buitenbad. 200 bewoners uit Rotterdam Noord genoten vanuit de lege zwembadbak van live optredens van Rotterdams aanstormend talent. Nog eens 150 ‘omwonende’ bewoners namen deel vanaf het balkon of vanuit de eigen tuin. De optredens waren 'silent' te beluisteren door middel van silent disco koptelefoons. Na de live optredens was het tijd voor Jolly's Silent Bingo, de allerleukste muziekbingo waarbij plaatjes gedraaid werden in plaats van een bingomolen.
Brouwerij Noordt
Afgelopen zaterdag was alweer de 2e editie van Art in Your Backyard. Art in Your Backyard is een door Jolly Booth opgezet initiatief om de bewoners van Rotterdam Noord op een laagdrempelige manier in aanraking te brengen met kunst en cultuur. Zaterdag traden Lotte Velvet en Jessy Yasmeen op. Beide aanstormende Rotterdamse talenten, die de bezoekers trakteerden op een super mooi optreden. De Gemeente Rotterdam en diverse bedrijven ondersteunden het initiatief ‘Art in Your Backyard’, waardoor deelname laagdrempelig was en de bewoners slechts € 2,50 voor een toegangskaartje betaalden. Op 15 augustus jl. vond de eerste editie plaats bij Brouwerij Noordt in het Oude Noorden. ‘De 3e en laatste editie van Art in Your Backyard is op een hele gave locatie, maar waar dit is, blijft nog even geheim!’ aldus Pieter Klompe, eigenaar van evenementenbedrijf Jolly Booth.
Verbinding met de buren en wijkbewoners
Art in Your Backyard zorgt naast het Culturele aspect voor een stukje ontspanning en voor verbinding in de wijk. ‘In deze Corona tijd is er nog steeds extra behoefte aan ontspanning”, is de ervaring van Pieter Klompe. De omwonenden van ons bad konden in tegenstelling tot andere wijkbewoners zelf aangeven of ze wilden deelnemen vanaf een zitplaats in het buitenbad of 'op afstand' vanaf eigen balkon of tuin. Zo waren afgelopen zaterdag de bewoners in het buitenbad met alle daaraan grenzende tuinen en balkons letterlijk met elkaar verbonden, op afstand maar toch samen.
Corona-proof
Art in Your Backyard is corona proof. Zo werden alle deelnemers zaterdag vooraf geregistreerd en had iedereen, net zoals in de horeca, een vaste zitplaats. De optredens vonden plaats in de buitenlucht op een ruim open terrein waar iedereen de anderhalve meter maatregel ruimschoots kon hanteren. Voor de bewoners die meededen vanaf hun eigen balkon of vanuit eigen tuin was er een maximaal aantal koptelefoons dat aangevraagd kon worden.
Over Jolly Booth
Jolly Booth is als Rotterdams eventbedrijf gespecialiseerd in het aanbieden van concepten op het gebied van silent disco en photobooths. Met hun concepten staan zij veelal op festivals, cultuurevenementen, corporate events en privé feestjes.
Sinds Corona is het concept Silent disco met de Buren ontstaan. Een Corona proof feestje waarbij bewoners uit een woonblok meedoen vanuit eigen tuin of balkon. Inmiddels hebben er reeds tientallen edities plaatsgevonden in (voornamelijk) Rotterdam en hebben er duizenden Rotterdammers deelgenomen aan één van deze edities.